مشاوره ثبت شرکت در بهترین موسسه ثبت شرکتها در ایران 02162753000
blog

استعلام برند قبل از ثبت

۰۹ دی ۱۳۹۹ 12 پرسش و پاسخ

استعلام برند قبل از ثبت : یک برند و علائم تجاری شامل حرف، عدد، تصویر و غیره می باشند که معرف کالا و محصولاتی هستند که به بازار عرضه می گردند و کاملا منحصر به فرد می باشند

استعلام برند قبل از ثبت به این منظور است که زمانی که برند تجاری به نام شخصی ثبت شده باشد به هیچ عنوان اشخاص دیگر اجازه ثبت و استفاده از آن را ندارند.

استعلام برند

استعلام ثبت برند

  • دوست گرامی: برای استعلام برند آنلاین قبل از ثبت، لطفا نام و نام خانوادگی، شماره تماس، نام برند مورد نظر و حوزه کاری آن برند را وارد نمایید.

استعلام برند قبل از ثبت

نکات مهـــم:

پیش از اقدام جهت ثبت برند الزامیست از برند مورد نظر استعلام برند گرفته شود تا این اطمینان حاصل گردد که برند مذکور قبل از این در ایران و سایر کشورها ثبت گردیده یا برندی تحت این عنوان ثبت نگردیده است.

از این طریق می توان از علائم، برندها، طرح ها و حتی طبقه و صنف آن ها که قبلا در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است آگاه شد و از این طریق ارسال نام های تکراری به سازمان ثبت کاهش می یابد ، لذا در این صورت به دلیل عدم رد برند ، از اتلاف زمان و هزینه جلوگیری می شود.

استعلام علامت تجاری

سوالات مهم----->

در این بخش سوالات متداول و مهم در مورد نحوه و ضرورت استعلام علامت تجاری در سایت مالکیت معنوی قبل از ثبت را مختصر توضیح می دهیم:

استعلام برند های ثبت شده چگونه است؟

در صورتی که می خواهید بدانید برندی قبلا ثبت شده است یا نه ( چه بخواهید بدانید مالک آن برند کیست و چه بدانید در صورتی که ثبت نشده است آن را ثبت کنید ) کافیست در همین وب سایت اطلاعات آن را وارد کنید تا اطلاعات آن برند به شما داده شود.

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

فرآیند استعلام قابلیت ثبت یک برند از اداره ثبت کاملا رایگان می باشد، فقط نیاز به کمی تجربه دارد که ما این مورد را به صورت آنلاین و رایگان برای شما به صورت پیامکی و آنی انجام می دهیم.

آیا استعلام علامت تجاری زمانبر است؟

در همین وب سایت ما استعلام از یک برند در کمتر از یک ساعت امکان پذیر است، این یک ساعت هم به دلیل بررسی همکاران ما در موسسه کاج می باشد که یک نتیجه ی بدون تحلیل و پیشنهاد، به شما ارائه نشود وگرنه خود فرآیند استعلام برند آنلاین و آنی است.

اصلا چه نیازی به استعلام قبل از ثبت است؟

خیلی واضح: پیدا کردن نام تجاری مناسب و زیبایی که قبلا ثبت نشده باشد کار بسیار سختی است، اگر نامی که قصد ثبت آن را دارید، خودش یا حتی مشابه ش در همان حوزه فعالیت ثبت شده باشد شما به قادر به ثبت آن نخواهید بود و چند ماه از وقت شما هدر خواهد رفت. پس بهتر است قبل از ثبت در سامانه مالیکت معنوی از عدم ثبت آن مطمئن شوید.

جستجوی علامت تجاری
جستجوی علائم تجاری

جستجوی علائم تجاری

فرآیند جستجوی علائم تجاری تخصصی بوده به این دلیل که ممکن است در جستجوی علامت تجاری در سامانه در نگاه اول برند شما ثبت نشده باشد اما باید بدانید که خیلی از دلایل ثبت نشدن برند ها مشابهت است که در نگاه اول مشخص نمی شود.

زیرا حتی واج آرایی و تلفظ مشابه یا داشتن یکی دو حرف اضافه و کم هم توسط کارشناسان اداره مالیکت رد خواهد شد.

استعلام علامت تجاری

در توضیحات بالا و فرمی که قرارد داده شد ما فقط یک نام از شما دریافت می کنیم اما گاهی شما می خواهید یک علامت تجاری را جستجو کنید.

برا استعلام علامت تجاری با ما تماس بگیرید و تصویر علامت را از طریق واتسپ برای ما ارسال کنید تا ظرف یک ساعت نتیجه را به شما اعلام نماییم.

پرسش و پاسخ
سوال از شما پاسخ از ما
درحال ارسال پاسخ به :
مهدویان ‏۱۹ آذر ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر، استعلام برند کاریزما رو می خواستم برای گیاهان دارویی که اگر بشه خودتون برام ثبتش کنید.

پاسخ
مشاور کاج ‏۲۰ آذر ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر، لطفا فرم استعلام قابلیت ثبت برندها که در بالا قرارداد داده شده رو پر کنید نتیجه به اطلاعاتون خواهد رسید.

پاسخ
سید ضیاالدین وکیلی طبا طبا یی ‏۰۸ بهمن ۱۳۹۹

سلام. آیا برند هیچ در حوزه کافه و رستوران ثبت شده است؟

پاسخ
مشاور کاج ‏۰۸ بهمن ۱۳۹۹

سلام بله جناب وکیلی به نام خودتان ثبت شده است

پاسخ
نگار بصیری ‏۲۰ بهمن ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر استعلام برند لیوجتال برای دارو میخواستم بدونم

پاسخ
مشاور کاج ‏۲۹ بهمن ۱۳۹۹

سلام در صورتی که فرم استعلام بالا را پر کرده باشید نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید.

پاسخ
پورمهدی ‏۰۶ فروردین ۱۴۰۰

سلام.وقت بخیر
قصد ثبت یک نام تجاری دارم اما در اینترنت فقط پیج های بدون فعالیت و دستی دارای آن نام می باشند و با هیچ شرکتی که دارای مشخصه ی تماس، شناسه ملی و… باشد برخورد نکرده ام.

چگونه میتوانم مطمین شوم ثبت شده یا نشده است؟

پاسخ
مشاور کاج ‏۱۷ فروردین ۱۴۰۰

لطفا فرم استعلام برند را پر کنید نتیجه استعلام به اطلاع شما خواهد رسید.

پاسخ
نیوشا صمیم ‏۰۶ فروردین ۱۴۰۰

با سلام و خسته نباشید.
سوالم اینه من میخوام در منزل شمع سازی انجام بدم در تعداد محدود‌ و جواز کسب و مدرک مشابهی ندارم. برای استعلام ثبت برند باید چه مراحلی رو انجام بدم؟ متشکرم

پاسخ
مشاور کاج ‏۱۷ فروردین ۱۴۰۰

بابت تاخیر در پاسخگویی عذرخواهی می کنیم، شما برندتان را بفرمایید تا ابتدا استعلام بگیریم و در صورتی که قبلا ثبت نشده باشد برای ثبت آن اقدام کنیم، در صورتی که جواز نداشته باشید می توانیم در 7 روز برای شما اخذ کنیم و از این بابت نگرانی نخواهید داشت. مهم این است که برندتان قبلا ثبت نشده باشد.

پاسخ
موذنی ‏۱۶ فروردین ۱۴۰۰

سلام من میخوام استعلام برند مونو بگیرم
کیسه بافی محبان
البته شرکت تعاونی کیسه بافی محبان ائمه طرقرود هستش

پاسخ
مشاور کاج ‏۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام نتیجه استعلام برای شما ارسال گردید

پاسخ