مشاوره ثبت شرکت در بهترین موسسه ثبت شرکتها در ایران 02162753000
blog

ثبت شرکت بیمه

۱۸ مهر ۱۳۹۹ 2 پرسش و پاسخ
فهرست عناوین

ثبت شرکت بیمه : سرتاسر دنیا ثبت شرکت های بیمه از سود آور ترین و بهترین شرکت های ثبتی برای شروع کسب و کار است. در ایران نیز کارآفرینان و افرادی که سرمایه لازم برای شروع این کار را دارند و از منفعت آن با خبرند و این صنعت جزو محبوب ترین موضوع هایی است که در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد و مجوز برای شرکت صادر می شود. این نوع شرکتها در واقع نوعی شرکت خدماتی هستند و در دسته ثبت شرکت خدماتی به نوعی قرار می گیرد.


ثبت نمایندگی بیمه نیز در همین دسته قرار دارد در واقع وقتی یک بیمه به گسترش و شهرت مدنظر خود می رسد تصمیم به دادن نمایندگی به افراد متقاضی می شود تا بتواند در تمامی مناطق حضور موثر داشته و شرکت خود را فراگیر کند و مردم نام شرکتش را در همه جا ببینند.

تاسیس شرکت بیمه

از راه های گسترش شرکت اولیه این است که بعد از اینکه شرکت بیمه را تاسیس کردید در ابتدا با شرکت ها و سازمان های بزرگ کار کنید و مدیران عامل شرکت ها را متقاعد کنید تا با بیمه شما کارکنان خود اعم از: شخص مدیرعامل، مدیران و سرپرستان بخش های مختلف، کارمند، کارگر، سر کارگر و غیره را بیمه کنند. برای بیمه خود مزایایی را در نظر بگیرید که سایر شرکت ها این خدمات را نداشته باشند و در بیمه خود امتیازی را تعیین کنید تا مدیران را متقاعد کند تا از بیمه شما برای شرکت خود استفاده کنند.

بیمه خود را در بخش های مختلف فیلد بندی کنید و در زمینه های گوناگون نیز فعالیت کنید در واقع فقط روی یک عنوان کار نکنید سعی کنید در همه بخش های بیمه ای حضور فعالی داشته باشید.

بعد از گسترش شرکت خود به افراد متقاضی که قصد همکاری با شما را دارند نمایندگی اعطا کنید تا آن ها در بخش ها، استان ها و مناطق و محدوده زندگی خود بیمه شما را تبلیغ و خدماتتان را ارائه دهند. در واقع نمایندگی های شرکت های بیمه در نقش بازاریابان و فعالان اقتصادی را برای شما اجرا می کنند.
نماینده بیمه ای که انتخاب می شود بسته به نظر شما، به عنوان نماینده اوراق بهادار عمومی و بورس سهامدار نامیده شود. شخصی که دارای مجوز فروش اوراق بهادار باشد دارای مجوز دولتی و نماینده قانون می شود.

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت بیمه

1.تنظیم اساسنامه شرکت بهمراه امضا
2.تنظیم اقرارنامه به همراه امضا
3.حضور حداقل سه نفر در هیئت مدیره
4.تامین سرمایه اولیه برای ثبت شرکت که برای شرکت های بیمه این مبلغ میزان 1000.0000 یک میلیون ریال، معادل یکصد هزار تومان می باشد.
5.گواهی ارائه عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره که از مدت زمان صدور زمان زیادی نگذشته باشد.
6.ارائه مدارک شناسایی و هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
7.گواهی مدرک تحصیلی برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و یا مدرک معادل آن

شرایط ثبت شرکت بیمه

1.ارائه مدرک تحصیلی برای نماینده بیمه که حداقل باید مدرک کارشناسی و لیسانس باشد.
2.برای اعطای نمایندگی باید در آزمون نمایندگی بیمه شرکت کنید و در صورت قبولی در آزمون و مصاحبه بعد از آن پذیرفته خواهید شد.
3.ارائه مدارک شناسایی و هویتی مانند اصل کارت ملی و شناسنامه و تهیه و ارائه کپی از آن ها.
4.ارائه صورت جلسه از اعضای هیئت مدیره و امضا شدن آن توسط اعضا
5.نماینده بیمه موظف است موضوع قانونی را که د رآن حوزه فعالیت خواهد کرد برای سازمان ارسال کند.

کسب مجوز نمایندگی بیمه چه شرایطی دارد؟

1.یک پرونده نمایندگی بیمه عمومی را تکمیل کنید، مدارک لازم را تأیید کنید
2.با قوانین مربوط به صدور مجوز نمایندگان بیمه عمومی آشنا شوید.
3.توسط یک بیمه گر مجاز حمایت شود.
4.با حسن نیت به عنوان یک عامل بیمه عمومی تنها در نامی که نماینده مجوز آن را داشته باشید، کسب و کار را ادامه دهید.
5.در هیچ فعالیت یا مشاغل دیگری مشارکت نکنید، که می تواند یکپارچگی، استقلال و صلاحیت فرد را مورد خطر قرار دهد.
6.از شخصیت خوب و شهرت برخوردار شوید
7.داشتن زمینه آموزشی مناسب.

برای کسب مجوز به عنوان یک عامل کلی بیمه، متقاضی باید با موفقیت مقام بالاتر را برای بیمه عمومی انجام دهد. توجه داشته باشید که نتایج آزمون برای یک سال معتبر است.

بیمه کننده تا زمانی از بیمه گر خود حمایت می کند که اطمینان داشته باشد نماینده خود از قوانین و مقررات تبعیت می کند و کاری خلاف قانون و مجوز های خود انجام نمی دهد و بطور خود سرانه اقدامی انجام نمی دهد.

پرسش و پاسخ
سوال از شما پاسخ از ما
درحال ارسال پاسخ به :
کاوه نظرپور ‏۲۱ شهریور ۱۳۹۹

برای ثبت شرکت بیمه چکار باید بکنم چه بیمه ای رو انتخاب کنم ،هزینه چقدرهست از کحا باید شروع کنم

پاسخ
پریسا حقانی ‏۲۳ شهریور ۱۳۹۹

سلام. نیازی نیست که شما بیمه ای خاص رو انتخاب کنید، فقط برای شروع کار باید مجوز بگیرید، هزینه های ثبت شرکت هم متناسب با شرایط شما متفاوته که برای اطلاع در این رابطه با کارشناس های شرکت تماس بگیرید.

پاسخ